banner01

proje2018

201

ka101

229

202

teknoloji

egitim

açıkhibe

scientix

ka102

D Bölümü Sonu "etwinning- Okul Eğitimi Gateway Platformu ve EPALE kullancak mısınız? %100

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

 

d1 eTwinning Kullanacak mısınız?

Okulumuz hareketlilik projesi ile bağlantılı olarak eTwinning Projesini kullanacaktır.

Avrupa genelinde ,189.000 okuldan 530 bin möğretmen üyesi bulunan 

Avrupanın Öğretmen ve okulları buluşturan en önemli ve kullanışlı bir platformunu kullanmak

Okulumuza proje kapsamında yaygınlaştırma ve yeni Avrupa Birliği Projelerinin

hazırlanmasında önemli bir araç olarak kullanılacaktır.

Yurtdışı eğitimine katılan öğretmenlerimiz portala üye olacaklar ve "gruplar" bölümünde proje konusuyla ilgili gruplarda edindikleri bilgi ve tecrübeleri avrupalı meslektaşlarıyla paylaşarak, mesleki gelişimlerinin sürekliliği sağlanacaktır.

eTwinning portalında avrupalı öğretmenler ile ilgili alanlarda yeni eTwinning projeleri başlatarak, öğrencileriyle birlikte konuyla ilgili uygulama fırsatı yakalayacaklardır.

eTwining Portalının ortak arama bölümlerini kullanarak Okulları için Ka2 Stratejik Ortaklıklar projesi hazırlayarak okullarının Avrupalı okullarla 2 yıllık proje uygulamalarına katılmasını sağlayacaklardır.

 

d2 ben hayır yazdım ama siz evet yazabilirsiniz....

School Education Gateway portalı Avrupa Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor programı olan Erasmus+ tarafından destekleniyor. 31 ülkenin eğitim bakanlıklarının dahil olduğu ve okul eğitimi, öğretmen ve öğrenciler için gelişim çalışmaları yapan uluslararası bir ortaklık olan European Schoolnet tarafından Avrupa Komisyonu Eğitim ve Kültür Genel Müdürlüğü adına yürütülüyor. School Education Gateway aynı zamanda eTwinning'e (Avrupa okullar topluluğu) bağlı olarak çalışan bir portaldır. 

School Education Gateway portalında eğitim alanında haberler, iyi uygulamalar, uzman makaleleri, politika linkleri, vb.) farklı başlıklar altında bir çok konuları  yer almaktadır.

Okul olarak bu portala üye olunacak alınan kursla ilgili bilgiler Avrupa genelinde okullar ve eğitimcilerle paylaşılacak, Yapılacak etkileşimşerle öğretmenlerin mesleki becerilerinin geliştirilmesi devam etmiş olacaktır. Ayrıca yeni ortaklıklar kurularak bilgi alışverişi ve eğitimde gelişmeler devam edecektir. 

d3EPALE yi kullanmayacağız Avrupa Yetişkin Öğrenme e-Platformu

Bilgi almak isterseniz 

Avrupa’da Yetişkin Öğrenimi için Elektronik Platformu EPALE, Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen yeni bir adım. Platform AB’nin, Avrupa’da yüksek nitelikli yetişkin eğitimini desteklemek için yaptığı uzun süreli taahhütünün en son gelişmesi. Platform, yetişkin eğitimi ile ilgili öğretmenler, eğitimciler ve gönüllülerle birlikte politika yapıcılar, araştırmacılar ve akademisyenlere açık olacak.

Yazdır Email

52 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi