proje2018

201

ka101

229

202

teknoloji

egitim

açıkhibe

scientix

ka102

G Hazırlık Bölümü Nasıl Doldurulmalı Örnekler %60

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

{jcomments on}

BU BÖLÜMDE NET BİR HAZIRLIĞIN, HER GÖREV İÇİN biri ya da birilerinin görevlendirildiğini belirtmeniz gerekli. 

3500 başvurudan 113 tanesinin kabul olduğu bir alanda yazdığınız bu projenin seçilebilirliği için her adımın net ve eksiksiz olması gerektiğini unutmamak gerek

 

 

g1

bu bölümde şunu vurgulamanız gerekli, yad a hibe veren kurum bu proje size verildiği zaman iyi bir hazırlık

nasıl yapacaksınız. Kurs yerini kim ayarlayacak, program, ücretlendirme kimler tarafından belirlenecek.

Ulaşım nasıl sağlanacak ve kimler sorumlu olacak . grubun konaklaması için yer belirleme rezervasyonlar nasıl yapılacak.

 MESELA: 

Katılımcıların Seyahati : Yabancı dil öğretmenimiz ... ve okul Müdür yardımcımız tarafından birlikte yapılacaktır. Kurs tarihinden 2 -3 ay önce uçuş firmaları kontrol edilecek. Katılımcılar için ayrı ayrı ekonomik bilet fiatın uygunluğuna göre direk uçuş belirlenecek.

Konaklaması : Okul öğretmenlerimizden .... ve .... internet otel arama sitelerinden kurs yerine yakın ve merkezi konumda otelleri araştıracaklar. Otellerin yorumları, merkezi ulaşım noktalarına uzaklığı, fiyatları vb gibi konular bir sunum haline getirilecek . bu öğretmenlerimiz hazırladıkları bu sunumu bir proje toplantısında tüm katılımcılarla paylaşacak. bu paylaşım sırasında projeye en uygun otelin seçimi tüm katılımcılarla birlikte oy çokluğuna göre belirlenecektir.

Sigorta, Pasaport alımı resmi izinlerin alımı: Okul müdürü ve proje irtibat kişisi tarafından yapılacaktır. Tüm katılımcıların seyehatlari süresince seyehat sağlık sigortası Avrupa Komisyonunun belirlediği teminat bedeli üzerinden proje bütcesi kullanılarak yaptırılacaktır.

Resmi izinler valilik yazışmaları pasaport talep formları vb okul müdürünün kontrolünde yapılacaktır 

g2

Projenin sağlıklı uygulanması için tüm tedbirler Avrupa Komisyonunun ve mevzuattaki/ yürülükteki önceliklere göre yapılacaktır.

MESELA: KURS SAĞLAYICISI İLE ANLAŞMA : kursun yerinin, başlangıç ve bitiştarihlerinin, günlük ders saatleri ve içeriklerinin, eğitimci/eğitimcilerin özelliklerinin kurs ücretinin, vb detaylı bilgilerin yer aldığı ve bunları yapmayı tahhahüt ettikleri bir sözleşme imza altına alınmalı ( ki siz oraya gidince eksik hizmet vermek isterse sözleşmeyi yürürlüğe koyarsınız)

Katılımcılarlal ÖĞRENME SÖZLEŞMESİ = bu , kursa katılacak öğretmenlerle yapacağı sözleşmedir. Kurs tarihleri içeriğini içeren bir plan, kursa katılması gerektiği, kurs eğitmeninin gösterdiği etkinliklerde yer alacağını belirten. okulun bu etkinlikte yapılacak görevlerine uymayı tahahüt etikleri bir anlaşma . okul idaresi ve öğretmenle yapılarak imza altına alınacak ( ki oraya gittiğinde kurstan kaçmasın yurtdışındaki amca ve halasını görmek için kurslarda devamsızlık yapmasın)

 

 

 

g3

Katılımcıları nasıl hazırlayacaksınız bu kurs için ( siz belki çeriği biliyorsunuz ama herkesin bilmesi. işin önemini kavraması. oraya turist gibi gitmemeleri. orda şehir içinde kaybalmamaları, bunun için nasıl önlem aldığınızı, o ülke hakkında şehir hakkında bilmesi gerekenleri önceden ve kimler tarafından verileceğini yazmanız gerek 

MESELA GÖREVLE İLGİLİ HAZIRLIK : proje iritbat kişisi ... öğretmeni ve müdür yardımcısı tarafından 3 hafta haftada 1 gün öğleden sonraları okulumuz öğretmenler odasında yapılacak bilgilendirmelerle olacaktır. eğitim / kurs alma için orda neler yapılacağı . kurs içerikleri hangi yöntemlerin kullanılacağı vb anlatılacaktır. İng öğretmeni ( klasik ) 15 gün hızlandırılmış ing kursu verebilir )

RİSK ÖNLEMEYE YÖNELİK : yurtdışında uyulması gereken kurallar, o ,lke ve şehre yönelik dikkat edilmesi gereken kurallar öğretmenlere 8 daha önceden orda bulunmuş ) ... tarafından anlatılır. Ayrıca öğretmenler için bir rehber kitapcık hazırlanarak içine acil telefon numaraları, metro ulaşım haritası. kalınacak otel adres bilgileri ve yutdışındaki temsilciliklerimizin telefonu vb verilir

 

Yazdır Email

183 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi